Országos Angol Nyelvi Verseny - Szakmai beszámoló

Szakmai beszámoló

Név:    Országos Angol Nyelvi Verseny 9. és 10. osztályos tanulóknak

Székhely címe:          Kaposvári Tankerületi Központ Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium

7570    Barcs, Tavasz utca 3.

Pályázati azonosító:   NTP-TMV-M-22-B-0016

Támogatás tárgya:     versenyszervezés és lebonyolítás

Támogatás összege:   2 500 000 Ft

Kapcsolattartó neve:  Csokor Réka (intézményvezető)

A 2022/2023-as tanévben megrendezésre került Országos Angol Nyelvi Verseny a hagyományoknak megfelelően két fordulóban és két kategóriában került lebonyolításra. A verseny fő célja, hogy a kiemelkedően tehetséges tanulóknak biztosítsa a versenyzési lehetőséget országos szinten a 9. és 10. évfolyamon.

Az első forduló lebonyolítását a világjárvány után már online formában rendezzük meg. A diákok az írásbeli forduló feladatait saját iskoláikban, online formában írták meg 2023. február 2-án. Az online módon történő versenylebonyolítás nem volt új az angol munkaközösség számára, hiszen az előző években kipróbáltuk már ezt a formát. A Google űrlapot találtuk a legmegfelelőbbnek erre a célra, mely alkalmas volt arra, hogy közel 2000 versenyző egyidejűleg versenyezhessen. Az első forduló után kategóriánként körülbelül 70-80 dolgozatot kellett papír alapon kinyomtatni az 5. feladat (íráskészség) javításához. Az első fordulóból 25-25 diák jutott tovább a második fordulóba, amely egyben a verseny döntője.

A második fordulót 2023. május 26-án személyes jelenléttel sikerült megvalósítani a Pécsi Tudományegyetem segítségével Barcson, a Széchényi Ferenc Gimnáziumban. Az egyetem Bölcsészettudományi Karának Angol Tanszékéről két angol szakos kolléga bevonásával állt fel a 3-3 fős zsűri.

A döntőben egy kb. 30 perces hallott szövegértés feladatra került sor,  majd a versenyzők egyenként 2-3 percben beszámoltak az általuk választott legalább 200 oldal terjedelmű, angolszász író tollából származó regény tartalmáról, majd 8-10 percben a zsűritagok kérdéseire válaszoltak.

A versenyt zökkenőmentesen sikerült lebonyolítani. Fontos kiemelni, hogy a verseny egyik célja, hogy a versenyzők személyesen az eredeti helyszínen (a Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium) adjanak számot tudásukról. Így terveink szerint a jövőben hasonlóan szeretnénk megrendezni a versenyt – első forduló online, második forduló személyes jelenléttel.

A verseny fő célja a tehetséggondozás, ami eddig minden évben megvalósult, mivel a döntőbe egytől egyig kiemelkedő angoltudással rendelkező diákok jutottak be, akik a későbbiek során angol nyelvből az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen sikeresen szerepelhetnek. A versenyzők és felkészítő tanáraik a döntő végeztével nem csak az elért végeredményeknek, hanem okleveleknek, emléklapoknak és nem utolsó sorban értékes tárgyi jutalmaknak is örülhettek.

A versenybizottság tagjai: Mák Mária, Papp Roland, Csokor Réka, Dr. Pressing Katalin, Michael Fowler, Kevin Abrams. Kisegítői feladatok, jegyzői feladatok: Kissné Horváth Tünde.

A szóbeli zsűri munkáját segítette a Pécsi Tudományegyetem részéről: Dr. Dombi Judit és Dr. Fekete Adrienn.

Az idei döntő újítása volt, hogy az eredményhirdetést élőben lehetett követni az iskola YouTube oldalán: https://www.youtube.com/watch?v=F1S3b_29dlY

Az első 10 helyezett versenyző – végeredmény

Média megjelenések:

Az országos döntő napján készült riport (helyi Híd Televízió):

Országos Angol verseny | Idén is megrendezte a Barcsi Széchényi Ferenc Gimnázium az országos angol versenyt. Az első forduló legjobbjai utaztak a pénteki barcsi döntőre az ország... | By BarcsMédia - Facebook

Somogyi Hírlap cikke az angol versenyről

SONLINE - Rekordrészvétel a barcsiak angolversenyén

Barcs, 2023. július 01.