Kollégiumi nevelők

Kollégium

Asztalosné Dibuz Mónika

kollégiumvezető

Kisgyermekként álmodtam egy világot magamnak, amely 1993-ban kezdődött el. Általános iskolás tanárként biológia, kémia, földrajz és természetismeret tantárgyakat tanítottam hosszú éveken keresztül, valamint osztályfőnöki teendőket, műhelyvezetői feladatokat láttam el. A természet szeretetére, tiszteletére irányítottam a gyerekek figyelmét.  Tanári pályafutásom alatt folyamatosan képeztem magam (Life long learning), a megszerzett főiskolai diplomáim sorát a mesterdiplomák (okleveles kémiatanár; okleveles biológiatanár) és a pedagógus szakvizsgák (mentorpedagógus és közoktatásvezető) követték. A továbbképzések tömkelege mindig hasznos pedagógiai gondolatokkal, újabb módszerekkel tarkították tudásomat. Kollégiumi nevelőtanárként (2019) újabb kihívások elé állítottam magam, ahol más korosztály, más feladatok megoldása határozták meg és határozzák meg a mindennapjaimat. Kollégiumvezetőként (2023) a pedagógusszakma tortájának egy újabb szeletét kóstolhattam meg.

Nevelők:

Bencsik Viktor

kollégiumi nevelőtanár

2020 szeptemberétől – 45 évesen – kezdtem kollégiumi nevelőként dolgozni. Korábban általános és speciális általános iskolában tanítottam közismereti tárgyakat, valamint német mint idegen nyelvet. Gyógypedagógus végzettségemnek köszönhetően lehetőségem volt hat éven keresztül tapasztalatot gyűjteni a helyi pedagógiai szakszolgálat fejlesztő és diagnosztikai munkájáról. Szabadidőmet szívesen töltöm a családommal, kirándulok, túrázom, sportolok, valamint idegen nyelveket tanulok.

Bíró Józsefné

kollégiumi nevelőtanár

A Kaposvári Tanítóképző Főiskolán végeztem, mint tanító. 1979 óta dolgozom pedagógusként. 2009-ben kerültem a Széchényi Ferenc Gimnázium kollégiumába nevelőtanárként. 2013-tól 5 éven keresztül voltam a kollégium vezetője. Közben a Pécsi Tudomány Egyetemen Közoktatás Vezetői Pedagógus szakvizsgát tettem. Jelenleg is nevelőtanárként dolgozom és a kollégiumban a kreatív szakkört vezetem.

Bíró József

kollégiumi nevelőtanár

1981 óta dolgozom pedagógusként. A Barcsi Arany János Általános Iskolában testnevelést tanítottam és napköziotthonos csoportvezető voltam. 2011-ben kerültem a Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégiumba. Jelenleg kollégiumi nevelőtanárként sport szakköri foglalkozásokat tartok.

Vincze Andrea

kollégiumi nevelőtanár

30 éve dolgozom a pedagógus pályán. Felsőfokú tanulmányaim során tanító, valamint rajz szakos általános iskolai tanár végzettséget szereztem. A pedagógus szakvizsgához szükséges elvárásokat "Fejlesztő, differenciáló pedagógia" területen teljesítettem.

Szakmai munkám során több területen is kipróbálhattam magam különböző korosztályú gyermekekkel foglalkozva.

Sok év tanítás után 2021-től kollégiumi nevelőtanárként végzem a munkámat. A csoportvezetői feladatok ellátása mellett a kollégiumi diákönkormányzatot pártoló tanár tisztét töltöm be.

Sévó Gyöngyi

kollégiumi nevelőtanár

Szerb-horvát-orosz szakos általános iskolai tanárként kezdtem el dolgozni.
2013 óta vagyok a nevelőtanár a Széchényi Ferenc Gimnázium kollégiumában.
Nevelő munkám mellett,  a horvátot tudom kamatoztatni szakkör keretében, mivel érkeznek hozzánk diákok horvát nemzetiségű településekről.

Szabadidőmben szívesen kerékpározok, rejtvényt fejtek, angolul tanulok.