FENNTARTHATÓ TÉMAHÉT A SZÉCHÉNYIBEN

Április utolsó hetében az ország sok iskolájában, köztük immár öko-suliként a Széchényiben is kiemelt hangsúlyt kapott a fenntarthatóság. A környezet védelmének fontosságát nem csak a tanórákon emeltük ki ezen a héten, de meghívott vendégeink, néhány lelkes kollégánk és számos diákunk előadása színes palettát kínált a témakörben:

•        Hogyan és miért gyűrűzik a rétisasokat?
  •        Milyen egy vega étrend?
  •        Milyen cukorbetegséggel élni?
  •       Szeretik-e a molnárkák a mosószert?
  •        Hol is kezdődik a fenntartható gazdálkodás?
  •        Fenntartható-e a ruhatárad?
  •        Hogyan ne legyél ételpazarló?
  •        Milyen a vízminőség hatása az élővilágra?
  •        Hogyan előzz meg daganatos betegségeket?
  •        Milyen a zene és a sport hatása mentális egészségünkre?
  •        Hogyan alkalmazz gyógynövényeket egészséged érdekében?
  •        Hogyan lehetséges a víz körforgásos felhasználása háztartásainkban?
  •        Miért fontos erdeink, mezőink világa?

Ezekre a kérdésekre kaptunk érdekes és kimerítő válaszokat előadóinktól.

A program sikeréhez hozzájárult továbbá az iskolánkban meghirdetett ruhavásár. A tanárok és diákok által felajánlott jó minőségű ruhák, amik otthon csak a polcokat foglalták, jó célt szolgáltak: használt ruhavásár nyílt 2 napra a Széchényiben. Sok szép darab gazdára lelt tanulóink körében, a megmaradt ruhaneműt a Máltai Szeretetszolgálatnak adományozzuk.

Szintén a témahét keretein belül az energetizálás és relaxálás érdekében dolgozunk a mezítlábas tanösvény megvalósításán is. Május második felére ledobhatjuk lábbelinket és iskolánk udvarán a napfény erejét és tanösvényünk izgalmait kihasználva regenerálódhatunk és feltöltődhetünk a következő tanórára. J Hajrá Öko-Széchényi!