Dráva Kapu Bemutatóközpontot 2021

Élménybeszámoló a Nemzeti Tehetség Program
NTP-MTTD-19-0119 sz. pályázat tanulmányi útjáról

2021. szeptember 15-16-án valósulhatott meg – a koronavírus miatt kialakult járványhelyzet miatt kétszer elhalasztott – pályázati kirándulásunk. Péczeli Melitta, 10.a osztályos tanuló élménybeszámolóját olvashatják:

A kirándulásnak köszönhetően meglátogattuk a Dráva Kapu Bemutatóközpontot Drávaszentesen. Megismerkedhettünk a vízpart élővilágával, érdekességeket hallgathattunk meg a környezetünkről és haszonállatokat is megsimogathattunk valamint megetethettük őket. Kézműves programként elkészítettük saját kitűzőinket. Másnap egy kisebb túra keretében sétálhattunk az Ősborókásban. Itt találkoztunk racka juhokkal, valamint az erdei sétánk is frissítően hatott. Üdítő volt ez a pár nap, a természet közelsége jól esett, emellett finomakat is ehettünk.